Zacyklete si, ale nezacyklete se!

O hře Zacyklení

Týmová šifrovací hra na kole v okolí Prahy

Šifrovací hra pro všechny, kteří mají rádi šifry a kteří se rádi projedou českou krajinou na kole.

Jedná se o lineární denní šifrovačku pro družstva o dvou až čtyřech členech na kolech, každý bude mít šanci dostat se do cíle. Šifry budou dostatečně jednoduché, aby je bylo možno v rozumné době vyluštit, ale zároveň dostatečně složité, aby se ze Zacyklení nestal pouhý cyklistický závod. A proti dlouhým zákysům budou připraveny nápovědy. Bude proto třeba odhadnout schopnosti svého týmu a ve správný čas se vydat několik kilometrů pro nápovědu, případně si nechat připsat hodinovou penalizaci a potupně zažádat o řešení.

Jak to vzniklo

Řadíme se mezi pravidelné účastníky obvyklých šifrovacích her, i když obcházíme jen několik málo šifrovaček do roka. Ty velké jsou na nás ale moc těžké a ty menší zase často trpí nejednoznačnými šiframi vyžadujícími vcítění se do autorova nevyzpytatelného myšlení. A tak se z této frustrace zrodil nápad uspořádat šifrovačku vlastní – a to takovou, kde se každý bude moci dostat do cíle a zároveň mít dobrý pocit z vyluštěných úloh.

Když už šifrovačku, proč ne rovnou na kole? Na kole jezdíme rádi, využili jsme toho a pokusili se zaplnít díru na pražském šifrovacím trhu. Před rokem 2010 byl totiž dosud jedinou cyklošifrovačkou v ČR brněnský Rozjezd, Zacyklení se tedy stalo první veřejnou šifrovací hrou na kole v Praze a okolí. Premiérové Zacyklení v roce 2010 se docela vydařilo s překvapivě velkou účastí, ve druhém ročníku 2011 se zúčastnilo 28 družstev, z nichž šest dorazilo včas do cíle, ve třetím se i přes nepřízeň počasí na startu objevilo 22 týmů. A jak dopadne ten čtvrtý?

Orgové

jsou Vašek a Katka Římalovi, během hry se zapojí další spoluorgové.

hra@zacykleni.wz.cz | aktualizováno 3. června 2014 po?ítadlo.abz.cz